У МОН обговорили питання надання допомоги дітям із опіковими травмами

  • 11 квітня Міністерство охорони здоров’я провело відеоселекторну нараду з регіонами щодо обговорення проблемних питань, які виникають при організації комбустіологічної допомоги дитячому населенню.

    У заході взяли участь керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київських міських державних адміністрацій та закладів, що належать до сфери управління МОЗ України разом із особами, відповідальними за організацію заходів з попередження та зменшення дитячого травматизму від опіків.

    Прикарпаття представляли заступник директора ДОЗ ОДА Віталій Федорів, головний спеціаліст ДОЗ ОДА з педіатрії Лариса Підвербецька, обласний комбустіолог Костянтин Кіршак та спеціаліст служби пропаганди здорового способу життя Тамара Мислицька.

    Як мовилось під час наради, наказ МОЗ щодо надання комбустіологічної допомоги дітям регламентує створення мережі центрів з надання цього виду допомоги як єдиної системи, що поєднана  інформаційним, методичним, лікувально-діагностичним забезпеченням у наданні спеціалізованої медичної допомоги населенню України при виникненні опіків у дітей будь-якої тяжкості, зниження рівня інвалідності та смертності при невідкладних станах, що зумовлені опіками. На цю мить допомога хворим з опіковими травмами в Україні в спеціалізованих відділеннях надається на 1060 ліжках, серед яких – 875 дорослих та 185 дитячих. В опікових центрах України функціонує лише три дитячі відділення – Київ, Харків та Львів.

    Аналізуючи статистичні показники в Україні за 10 років від 2007 по 2016 роки, спеціалісти констатують, що кількість випадків отримання травми від опіку залишається стабільно високою, незважаючи на загальну тенденцію до зниження кількості зареєстрованих опіків серед дітей віком 0-14 років включно. Так, з 2007 року кількість опікових травм серед дітей цієї вікової групи зменшилася з 9292 випадків до 6852 випадків у 2016 році. Проте рівень госпіталізації серед дітей з опіками сягає до 95%, що свідчить про важкість отриманих травм. При цьому середня тривалість лікування дітей становить у середньому 12 діб.

    Фахівці говорять, що їх тішать показники опікової травми, які йдуть на спад, та все ж додають, що ті зусилля, які докладаються для профілактики, недостатньо.

     Учасники заходу також обговорили досвід реалізації у Львівській області освітнього україно-американського пілотного проекту «Проти опіків», що передбачає проведення комплексу інформаційно-просвітницьких заходів з попередження опікової травми у дітей, а також наявний вітчизняний досвід боротьби з дитячими опіками.

  • Під час проведення наради ініціатор і керівник цього проекту професор Гарвардської медичної школи і лікар Бостонської клініки Геннадій Фузайлов ознайомив присутніх з основними напрямами та заходами очолюваного ним проекту та, зважаючи на його позитивні результати, що призвели до суттєвого зниження опікового травматизму у дітей в Львівській області, висловив сподівання на можливості подальшого поширення досвіду проекту на усі регіони України.

    Нагадаємо, чотирьом калуським сиротам вручили ключі від квартир.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!