У МОЗ пояснили як оформлювати електронний лікарняний

 • З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров’я України перейшли на оформлення електронних лікарняних.

  Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, відтепер пацієнти не будуть носити паперові лікарняні на роботу, а зможуть повідомляти роботодавцю номер електронного документа.

  •  Як виглядає оформлення е-лікарняних?

  Якщо після огляду лікаря виявилося, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно «піти на лікарняний», лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду ви можете переглянути ваші листки непрацездатності.

  • На що варто звернути увагу у лікаря, коли «йдеш на лікарняний»?

  Після того, як лікар вніс ваші дані, перевірте чи вся інформація коректна та актуальна. Від цього залежить чи прийдуть смс-повідомлення про успішно сформований електронний лікарняний. Перше смс-повідомлення ви отримаєте від електронної системи охорони здоров’я. Воно міститиме 16-значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме вам.

  • Як ви дізнаєтеся, що е-лікарняний оформили?

  Е-лікарняний оформлено, якщо ви отримали друге смс-повідомлення від Пенсійного фонду України. Його ви отримаєте, якщо зареєструвалися на порталі пенсійного фонду і там зазначили саме цей спосіб комунікації. Успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.

  Якщо електронний лікарняний не сформований, слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності.

  Якщо з’ясується, що «запис не знайдено », а пацієнт є застрахованою особою, необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного Фонду України – 0 800 503 753.

  Нагадаємо, з 1 жовтня лікарняні будуть оформлювати тільки в електронному форматі.

  Дані вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!