У поліклініках Івано-Франківська скорочують медпрацівників

 • Медики міської поліклініки № 1 в Івано-Франківську скаржаться на те, що у відділі кадрів їм повідомили про скорочення. Попередня причина — недофінанасування вторинної ланки.

  Наталія Красій працює лікаркою-гастроентерологинею у міській поліклініці № 1 25 років. Каже, про скорочення дізналася у відділі кадрів, повідомляє “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  “Ті працівники, які є членами профспілки, їх збирали в кожному структурному підрозділі і профспілка повідомляла. А ті, що не є членами профспілки, нас просто 7 червня викликали у відділ кадрів і дали підписатися під повідомленням, що 9 серпня в нас останній робочий день і далі ми йдемо під скорочення”, — розповідає Наталія Красій.

  Більшість працівників, зі слів лікарки, не підписали це повідомлення. Наталія Красій каже, що тільки з їхнього структурного підрозділу планують скоротити 46-48 людей. Медпрацівники вже написали звернення до міського голови, Міністерства охорони здоров’я і у Державну службу з питань праці.

  “Наказу про скорочення ніхто в очі не бачив. Просто написано в цьому повідомленні: “Наказ № 245 від 2.06.21″. А конкретно, чи скорочуються посади лікарські, чи медсестринські, чи скорочуються певні люди, які незручні для нашого керівництва, важко сказати. Якщо хочемо, то можемо погодитися на посаду молодшої медичної медсестри, тобто санітарки, і це, не зважаючи на те, що що звільняють не тільки лікарів, звільняють і медсестер, і санітарок, і лаборантів”, — каже Наталія Красій.

  Голова правління ГО “Орден медико-правової допомоги” Григорій Федосенко про скорочення медиків дізнався з їхніх постів у соцмережах. Каже, тоді громадська організація почала перевіряти, чи скорочення законне.

  “Суспільне” намагалося отримати коментар міського голови Руслана Марцінківа, проте він відмовився коментувати ситуацію.

 • Також звернулися за коментарем до керівниці комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медичної консультативно діагностичної допомоги” Ольги Савчук, проте на телефонні дзвінки протягом двох днів вона не відповідала.

  “Cуспільне Карпати” надіслало комунальному підприємству запит на отримання доступу до публічної інформації.

  Нагадаємо, на Прикарпатті жителі цілого району можуть залишитися без лікарні. На неї бракує грошей. У закладі вже почали звільняти медиків.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!