У Польщі українські біженці почали отримувати квартири

 • 55 родин з України отримали в Опольському воєводстві нове житло, яке місцева влада відремонтувала за кошти ЄС.

  Місцева влада виділила українцям житло у пристосованих під житлові будинки приміщеннях, що належать муніципалітетам. Соціальне житло польська влада надає тим людям, які не мають можливості знайти собі квартиру в оренду після закінчення 120 днів безкоштовного розміщення у Польщі, повідомляє ukrayina.pl.

  У відремонтованих квартирах українські родини зможуть жити близько року. Після цього, залежно від потреб, квартири нададуть біженцям чи іншим мешканцям регіону, що опинилися у складній життєвій ситуації.

  Нагадаємо, в Опольському воєводстві 17 гмін (громад) вже виділили 49 квартир для українських біженців. Тут розселили понад 200 осіб. У квартирах на 40-50 метрів квадратних є нова побутова техніка та меблі. На фінансування проєкту соціального житла виділили 6 млн злотих – 46 млн гривень.

  До Опольського воєводства прибули близько 20 тисяч біженців з України. 80% з них скористалися програмою безкоштовного розміщення і в перші місяці поселилися в приватних будинках і квартирах жителів Ополе. Згодом багато з них почали самостійно орендувати приміщення чи окремі кімнати.

 • До теми: В «Укренерго» готуються до найгіршого сценарію взимку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!