У Рогатині обирали найкращі етноподвір’я (фото)

 • 27 червня у Рогатині пройшов Х Відкритий обласний фестиваль народної творчості «Пісні Опілля». 

  З 2009 року креативною родзинкою заходу є  фольклорні подвір’я, що стали не просто цікавою частиною свята, а традицією, з якої почалось відродження давніх опільських ремесел і звичаїв. Адже сільські подвір’я демонструють рідкісні елементи декоративно-ужиткового мистецтва, вишивку, кухню, побут та культуру свого села. Учасники дійства навіть складають або відшукують у старожилів цікаві привітання, з якими зустрічають гостей, інформують у Рогатинській міськраді.

  Мода прикрашати подвір’я давніми елементами побуту, вишивкою з бабусиної скрині, готувати давні страви сіл Рогатинщини дала поштовх ще одному цікавому захопленню. У закладах культури Рогатинської громади з’явилися цілі світлиці зі старовинними речами побуту. А пісні, вітання та рідкісні обряди почали записувати та використовувати для інших культурних дійств, що відбуваються на Рогатинщині. Окремі звичаї є частинкою свят, конкурсів та фестивалів.

  Не стали винятком  етнокуточки й цього року.  Над створенням красивих  обійсть, що бережуть пам’ять про культуру і звичаї наших сіл,  працювали старости та жителі 18 старостинських округів Рогатинської громади. Одне етноподвір’я підготували також жителі Букачівської громади. 

  Започаткували нову традицію “Пісень Опілля” – відзначення громад за краще облаштування стенду на конкурсі “Опільське подвір”я”.

  Призи переможцям у ході фестивалю вручили представники ТзОВ “Захід-Агро МХП” Ірина Семко та Петро Бажик. А грошові винагороди у розмірі 10 000, 8 000 і 5 000 грн від «Захід-Агро МХП» та Благодійний фонд “МХП-Громаді” отримали  три громади-учасники фестивалю. 

  Перше місце та сертифікат на 10 000 грн за краще «Опільське подвір’я» вручено Нижньолипицькому старостинському округ, ІІ місце розділили Підкамінський та Фразький старостинські округи, а ІІІ місце дісталось Добринівському старостинському округу.

  Особистим призом міського голови Сергія Насалика цього дня відзначено й Підгородянський старостинський округ за оригінальне привітання гостей етноподвір’я.

  Читайте також: Маріямпіль увійде до пілотного туристичного маршруту

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!