У світі з’явилися перші таблетки від COVID-19

 • Велика Британія першою у світі схвалила таблетки проти COVID-19.

  Молнупіравір – експериментальний противірусний препарат, розроблений для лікування грипу. Клінічні випробування довели, що він приблизно вдвічі знижує ризик госпіталізації та смерті внаслідок коронавірусу, пише BBC.

  Ліки схвалило британське Агентство з контролю за лікарськими засобами та виробами медичного призначення (MHRA). Британський міністр охорони здоров’я Саджид Джавід назвав цей день “історичним для країни”. За його словами, лікування “змінить правила гри” для пацієнтів із ослабленою імунною системою.

  Як зазначають, таблетки даватимуть двічі на день найбільш уразливим пацієнтам, у яких нещодавно діагностували хворобу.

  Молнупіравір – спільна розробка американських фармацевтичних компаній Merck Sharp & Dohme та Ridgeback Biotherapeutics. Його випускатимуть у вигляді таблеток для перорального застосування, а не вводитимуть внутрішньовенно. Принцип дії препарату полягає у блокуванні ферменту, який потрібен вірусу для відтворення генетичного коду.

  Це має запобігти його розмноженню та знизить ризик важкого перебігу хвороби. У Merck твердять, що таблетки будуть так само ефективними проти нових штамів коронавірусу, які можуть з’явитися у майбутньому.

  MHRA рекомендувало молнупіравір пацієнтам з симптоми середньої та легкої тяжкості, тим, що мають супутні хвороби, надмірну вагу, діабет чи проблеми з серцем, а також хворим похилого віку. Очільниця MHRA Джун Рейн заявила, що таблетка – “ще один терапевтичний засіб, який поповнює наш арсенал боротьби з Covid-19”.

 • “Це перший у світі схвалений противірусний засіб від цієї хвороби, який можна приймати орально, а не вводити внутрішньовенно. Це важливо, оскільки його можна застосовувати поза лікарнями, ще до того, як Covid-19 перейде у важку стадію”.

  Британія вже замовила 480 тис. курсів препарату, які мають отримати до кінця цього року. Експерти кажуть, що препарат має величезний потенціал боротьби з пандемією.

  Таблетки, зазвичай, легко виробляти, транспортувати, зберігати та застосовувати. Це робить їх особливо привабливим варіантом для країн з низьким та середнім рівнями прибутку, слабкою інфраструктурою та обмеженими поставками вакцин.

  До теми: Найближчі тижні точно не буде легше, – Руслан Савчук про ситуацію з COVID-19 на Прикарпатті

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!