У Тернополі зник пам’ятник Пушкіну: чому потрібно їх зносити

 • Український політик, журналіст Вадим Денисенко пояснив, чому потрібно зносити пам‘ятники Пушкіну.

  Текст-пояснення він опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі.

  “Пушкін справді прорубав вікно російської літератури в європейську культуру (той, хто читав Державіна, Баратинського чи Батюшкова мене зрозуміє). І справді, на творах Пушкіна виростало не одне покоління українських письменників, яких радянська пропаганда віднесла до буржуазних націоналістів”, – пише Вадим.

  Він пояснює, що Пушкін – це символ імперської Росії. І цей символ росіяни тиражували та тиражують кругом де вони приходять.

  Символічний простір Росії, незалежно від епохи, обов‘язково несе два елементи: жахливі баньки на переважно однотипних церквах та пам‘ятник Пушкіну.

  “Ще до війни я завжди говорив, що відірватися від світу РФ неможливо без нової архітектури церков. І точно так само не можна відірватися від неї без десакралізації Пушкіна, Толстого чи Достоєвського. Вони нічим не важливіші за десятки чи сотні інших видатних письменників, – йдеться в дописі. – Пушкін є провідником путінізму, таким, як і Сталін, Дзержинський чи Жуков. І тому його треба викинути з нашого символічного простору, так само як ми викинули Леніна і йому подібних. Я розумію, як багато людей скаже: чим вам заважає Пушкін? І відповідь тут проста: він є ланцюгом, який тягнув і буде тягнути нас до Росії”.

  Саме через віконце Пушкіна українцям пропонують 200 останніх років дивитися на Європу зокрема і світ взагалі.

 • Денисенко додав, що читати Пушкіна варто.

  “Він справді великий письменник. Але він один із великих, а не найвеличніший, як нам пробує довести російська пропаганда. Він стоїть в ряду з Міцкевичем, Байроном і Шевченком. Але не вивішується над ними”, – наголосив він.

  Нагадаємо, у Тернополі цієї ночі, 9 квітня, зник пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!