У Туреччині затримали 113 підозрюваних у порушеннях будівництва в зоні землетрусу

 • Турецькі правоохоронці в рамках розслідування злочинів, пов’язаних із землетрусом, затримали вже 113 осіб, підозрюваних у порушенні будівельних норм під час зведення житлових будинків.

  Про це з посиланням на віцепрезидента Туреччини Фуата Октайа повідомляє Reuters, передає “Укрінформ”.

  «Наразі ідентифіковано 131 підозрюваного, відповідального за неякісний стан будівель, зруйнованих у 10 провінціях. Стосовно 113 з них видано накази про затримання», – сказав Октай на брифінгу в координаційному центрі боротьби зі стихійними лихами в Анкарі.

  Він запевнив, що влада країни буде прискіпливо стежити за ходом розслідування та судовими процесами, особливо щодо будівель, руйнування яких спричинили загибель і поранення великої кількості людей.

  Віцепрезидент також повідомив, що Міністерство юстиції створило окреме Бюро розслідування злочинів, пов’язаних із землетрусом, перед яким стоїть завдання з’ясувати причини та обставини загибелі й травмування людей, а також встановити винних і притягнути останніх до відповідальності.

  За даними міністра охорони навколишнього середовища Мурата Курума, на території постраждалих від землетрусу провінцій зруйновані або дуже пошкоджені майже 25 тисяч будівель із приблизно 170 тисяч, що були тут до трагедії.

  Як повідомила місцева прокуратура, у рамках розслідування зруйнованих будівель вже видані розпорядження й затримано 62 осіб у місті Адані, 33 особи – в місті Діярбакир, 8 – у Шанлиурфі та четверо – в Османіє.

  Поліція також затримала при спробі виїхати з Туреччини й заарештувала забудовника одного з великих житлових комплексів міста Антак’я, 12-поверхові будинки в якому побудовані десять років тому й обвалились під час землетрусу.

  Опозиційні партії Туреччини звинуватили уряд президента Реджепа Тайїпа Ердогана в недотриманні будівельних норм і нецільовому витрачанні спеціальних податків на будівництво стійких до підземних поштовхів будинків, які стягуються після останнього великого землетрусу в 1999 році.

  Ердоган у відповідь заявив, що опозиція говорить неправду й поширює наклепи, щоб дискредитувати уряд і перешкодити надходженню інвестицій замість того, щоб боротися з корупцією в муніципалітетах, очолюваних її представниками.

  Нагадаємо, Ердоган обіцяє компенсацію оренди й переїзду для людей, що втратили житло через землетрус

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!