У ЄС більшає сумнівів, чи можна довіряти Угорщині, – The Guardian

 • Угорщина стає все більше ізольованою.

  Глава угорського уряду Віктор Орбан зараз ізольований у ЄС сильніше, ніж будь-коли раніше. І в Євросоюзі очікують все більше проблем з Будапештом.

  Про це, як пише “Європейська правда”, йдеться в публікації The Guardian з посиланням на анонімних дипломатів, які обіймають високі посади у ЄС.

  “Нещодавня зустріч Орбана з Путіним у Пекіні й те, як угорський прем’єр-міністр порівняв ЄС із Радянським Союзом, ставить під сумнів, чи можемо ми все ще довіряти цій країні як союзнику і партнеру”, – сказав один європейський дипломат, який говорив на умовах анонімності.

  Проблеми з Угорщиною “швидше за все, ставатимуть все глибшими й глибшими. І вони все більше загрожуватимуть спільним рішенням зі стратегічно важливих питань”, додав дипломат.

  Другий європейський дипломат, який обіймає високу посаду, сказав, що “Угорщина стає все більше і більше ізольованою, оскільки затримка з членством Швеції в НАТО негативно впливає на безпеку всіх союзників”.

  Раніше Туреччина зробила крок до ратифікації заявки Швеції на членство в Альянсі, привернувши увагу до небажання Угорщини затвердити її. У другій половині наступного року Угорщина головуватиме у Раді ЄС, що дасть їй більший вплив на формування європейських політик. Деякі європейські посадовці не думають, що ізоляція змінить поведінку угорського лідера.

  Також висловлюють припущення, що Роберт Фіцо, новий прем’єр-міністр Словаччини, може стати союзником Орбана в деяких європейських політичних баталіях.

  В Угорщині, однак, визнають що країна може стати більш ізольованою.

  “Існує багато невизначеності щодо майбутнього… Але те, що можна сказати напевно, це те, що в майбутньому з’явиться більший ризик бути ізольованим”, – визнав угорський високопосадовець, який говорив на умовах анонімності.

  Читайте також: ЄС хоче повністю відмовитись від російського палива до кінця десятиліття

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!