У ЄС обговорюють санкції проти Білорусі

 • Європейська комісія почала консультації з послами ЄС не тільки щодо 10-го пакету санкцій проти Росії, а й щодо санкцій проти Білорусі.

  Про це повідомляє RMF FM, передає УНН.

  «Вперше за багато місяців буде представлено пропозицію про санкції ЄС проти Білорусі. Європейська комісія почала роботу сьогодні в 14 консультацій з послами ЄС не тільки по 10-му пакету санкцій проти Росії, а й за санкціями проти Білорусі», – йдеться в повідомленні.

  Повідомляється, що сильний удар по Білорусі стримувався, щоб показати, що в ЄС бачать різницю між агресором і країною, яка його підтримує. Зараз ситуація змінюється. Тривожної інформації про роль Білорусі у війні стає все більше.

  Згідно з даними RMF FM, Єврокомісія розглядає варіанти санкцій проти Білорусі, починаючи від окремих секторальних санкцій, через заповнення прогалин в існуючих обмеженнях (наприклад, щодо банків) і закінчуючи повним прирівнянням санкцій проти Білорусі до санкцій проти Росії.

  «Німеччина за підтримки низки інших країн виступає проти ідеї повної синхронізації білоруських і російських санкцій. Вони стверджують, що доти, доки Білорусь фізично не приєдналася до російського вторгнення, необхідно зберігати відмінність між агресором і прихильником», – йдеться в повідомленні.

  Також зазначається, що обговорюється введення тотального ембарго на озброєння і техніку подвійного призначення. Є побоювання, що білорусь завозить з ЄС, наприклад, елементи медичного обладнання, які потім надходять на заводи, що виробляють, наприклад, дрони.

 • Крім того, серед можливих санкцій також є заборона на експорт з ЄС до Білорусі електроніки, побутової техніки чи предметів розкоші, які Білорусь досі імпортує із Заходу, а потім росіяни можуть їх купити і таким чином обійти санкції.

  Зазначається, що санкції обов’язково буде запроваджено щодо білоруських банків, оскільки росіяни регулярно їздять до Мінська, щоб зняти гроші в місцевих банкоматах.

  «Розглядаються також обмеження щодо меблевого сектора. Що стосується заборони на ввезення з Білорусі, то йдеться про алкоголь і сигарети», – йдеться в повідомленні.

  Читайте також: Навколо Кремля розмістили вже три комплекси ППО

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!