Україна протестуватиме проти допуску спортсменів з РФ та Білорусі до ЧС з карате

 • На сайті Міжнародної федерації карате з’явилася заявка “індивідуальних нейтральних атлетів”. Туди потрапили 20 спортсменів, що представляють Росію та Білорусь.

  В українській федерації відреагували на допуск російських та білоруських спортсменів до чемпіонату світу.

  Україна підготує протест до Міжнародної федерації карате через допуск до чемпіонату світу спортсменів з Росії та Білорусі як нейтральних. Про це повідомив президент української федерації карате Іван Дутчак в ексклюзивному коментарі для “Суспільне Спорт”.

  Заявка “індивідуальних нейтральних атлетів” з’явилася за чотири дні перед офіційним стартом турніру в Будапешті. Однак дозволяє їм виступити на світовій першості.

  “Суспільне Спорт” звернулося за коментарем до президента української федерації карате Івана Дутчака щодо того, якою буде реакція на допуск російських та білоруських спортсменів до змагань. Очільник федерації анонсував намір подати протест до Міжнародної федерації карате через несвоєчасну подачу заявки представників Росії та Білорусі.

  “Стосовно самої заявки, то ми напишемо протест з приводу несвоєчасної подачі заявки, відповідно з якимись наслідками стосовно того, що їх не повинні були заявляти. Не думаю, що цей протест буде задоволений, але ми все одно це зробимо. На змаганнях у нас є випрацювана повністю тактика поведінки, ми будемо її дотримуватися”, – сказав Дутчак.

  Також президент федерації карате України додав, що саму заявку перевірять на наявність атлетів, причетних до військових структур.

  “Моніторимо зараз їхню причетність до збройних сил і силових структур. Збираємо інформацію, в разі виявлення якихось фактів будемо комунікувати з всесвітньою федерацією карате”, – додав очільник української федерації.

 • Перед допуском російських та білоруських спортсменів на чемпіонат світу-2023 Дутчак розповідав в ексклюзивному інтерв’ю для “Суспільне Спорт”, що Україна не зніматиметься з турніру, однак виробила “модель поведінки” у разі потенційної зустрічі з ними.

  Чемпіонат світу з карате-2023: що відомо

  Україна на ЧС-2023 з карате буде представлена 22 спортсменами, які змагатимуться у 15 категоріях.

  На попередній світовій першості 2021 року у Дубаї Україна здобула три медалі (срібло виборола Аніта Серьогіна, а Галина Мельник та Катерина Крива – бронзу) та провела найуспішніший турнір в історії.
  Загалом у межах чемпіонату світу з карате українські спортсмени вибороли сім медалей: дві срібні та п’ять бронзових.

  Читайте також: Франківські спортсмени здобули чотири срібла та золото на Чемпіонаті світу з греплінгу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!