Україна втрачає щорічно 30 мільярдів гривень через тіньовий ринок алкоголю й тютюну, – Федоров

 • В Україні кожну п’яту пачку сигарет і кожну третю пляшку алкоголю продають нелегально. Через такий наявний тіньовий ринок алкогольних напоїв і тютюнових виробів Україна втрачає понад ₴30 мільярдів надходжень держбюджету щорічно.

  Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у колонці для «Укрінформу».

  «Зараз в Україні наявний тіньовий ринок алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Кожну п’яту пачку сигарет і кожну третю пляшку алкоголю продають нелегально. Через це люди отримують підроблену та контрафактну продукцію. А країна втрачає понад 30 мільярдів гривень надходжень держбюджету щорічно», – зазначив Федоров.

  Федоров наголосив, що міністерство разом із партнерами готує революційне рішення – усі операції з перевезення, зберігання, продажу кожної одиниці алкогольної та тютюнової продукції фіксуватимуться в е-системі. А на кожен товар наноситиметься DataMatrix-код, який можна просканувати через “Дію” та отримати необхідну інформацію про товар.

  «Впровадження електронної системи зменшить обсяги нелегального ринку цих продуктів та на 15% збільшить надходження до бюджету від сплати акцизного податку», – додав він.

 • Читайте також: в Україні планують ввести акциз на солодкі газовані напої

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!