Україна зазнала потужної хакерської атаки: постраждали банки, “Укренерго” та “Нова пошта”

У вівторок, 27 червня, невідомі здійснили хакерські атаки вірусом на кілька українських банків, державні та комерційні підприємства. Зокрема, на комп’ютерні системи “Укренерго” та “Київенерго”.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Ми зазнали хакерської атаки. Змушені були вимкнути всі комп’ютери, очікуємо дозволу на включення від служби безпеки”, – сказали в прес-службі “Київенерго”, яке експлуатує практично всі енергетичні об’єкти в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.

Тим часом НБУ попередив банки та інших учасників фінансового сектору про зовнішню хакерську атаку.

“У результаті цих кібератак банки зазнають труднощів з обслуговуванням клієнтів і здійсненням банківських операцій”, – підтвердили в Нацбанку.

Уже посилили заходи безпеки та протидії атакам хакерів всіх учасників фінансового ринку.

“Національний банк упевнений, що захист банківської інфраструктури від шахрайства в кіберпросторі організований належним чином, а спроби кібератак на інформаційні системи банків будуть нейтралізовані”, – сказали в НБУ.

Прокоментували атаку і в “Новій пошті”.

“Важливе повідомлення: через масовану атаку вірусу Petya.A на наші інформаційні системи відділення та контакт-центр “Нова пошта” тимчасово не можуть обслуговувати клієнтів. Ми докладаємо всіх зусиль, аби відновити роботу вже найближчим часом. Вдячні вам за розуміння, обіцяємо інформувати про перебіг подій”, – повідомила тамтешня прес-служба.

Новий вірус шифрує всі файли користувачів, вимагаючи 300 доларів як оплату за розкодування.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!