Україна підписала заявку на пришвидшений вступ до НАТО, – Зеленський

 • Президент Володимир Зеленський сьогодні, 30 вересня, оголосив про підписання Україною заявки на пришвидшений вступ до Північноатлантичного альянсу.

  За його словами, ми вже пройшли свій шлях до НАТО й вже довели сумісність зі стандартами альянсу, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Європейську правду“.

  “Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО”, – додав глава держави.

  Він додав, що такий пришвидшений порядок можливий з огляду на те, що цього року Швеція та Фінляндія теж подали заявки на вступ до альянсу без плану дій щодо членства.

  “Це справедливо. Справедливо і для України. Це – закріплення на рівні договору того, що і так є в житті, і що є нашими цінностями”, – зазначив президент.

  Зеленський додав, що до досягнення консенсусу членів НАТО щодо вступу України необхідно реалізувати ініціативу Києва із забезпечення гарантій безпеки.

 • Заяву на членство України в НАТО офіційно підписали Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  До теми: НАТО закликало союзників забезпечити українських військових зимовим обмундируванням

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!