Українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані ЄС

 • Європейський Союз офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія. Водночас Україна визнає сертифікати країн-членів ЄС та інших країн, що приєдналися до ініціативи Digital COVID Certificate.

  Про це стало відомо під час спільного брифінгу Мінцифри, Віцепрем’єрки з євроінтеграції, МОЗ та ЄС.

  Зараз відбувається фінальне бета-тестування. Ми надіслали оновлення в Google Play та AppStore та чекаємо від них підтвердження. Незабаром запустимо COVID-сертифікати в Дії. Всі українці, які пройшли повний курс вакцинації, зможуть оновити застосунок до нової версії та згенерувати свій COVID-сертифікат у застосунку в декілька кліків.

  COVID-сертифікат – це документ у Дії, який підтверджує статус вакцинованої особи. Сертифікат можна буде згенерувати в декілька кліків. В оновленій версії застосунку потрібно натиснути «Послуги», вибрати пункт «COVID-сертифікати» і натиснути «Згенерувати сертифікат». Далі Дія.Підписом необхідно підписати запит на передання даних з Електронної системи охорони здоров’я до Дії.

  Наразі прописані терміни актуальності сертифікатів відповідно до міжнародних вимог. Наприклад, якщо ви згенерували COVID-сертифікат, то в більшості країн можете його демонструвати протягом 180 днів. Важливо розуміти, що ці строки можуть як змінюватися залежно від даних медичних досліджень, так і відрізнятися залежно від країни.

  Рішення вже опубліковане на офіційному сайті ЄС. Хоча рішення Єврокомісії щодо визнання має рекомендаційний характер, 100% всіх країн, які під’єднані до промислового середовища ЄС, симетрично визнають COVID-сертифікати країн-учасниць.

  Читайте також: Де на Прикарпатті можна зробити щеплення від COVID-19 (перелік)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!