Українські ТЕЦ зупиняють роботу через ціни на газ

 • Українські теплоелектроцентралі значно зменшили виробництво електроенергії, а ті, що частково використовують вугілля – припинили роботу.

  Про це міністр енергетики Герман Галущенко розповів під час години запитань до уряду. Він зазначив, що цьогорічний опалювальний сезон “безумовно пройде під впливом світової енергетичної кризи”.

  Зокрема, йдеться про рекордні ціни на газ, що сягнули 2 тисяч доларів за тисячу кубів, а також вугілля, що вже перетнуло ціну у 300 доларів та встановило ціновий рекорд.

  Галущенко зауважив, що ціна на електроенергію майже вчетверо вище у європейських країнах, ніж в Україні – там вона становить 10-12 грн за КВт.  Цінові рекорди вплинули і на українських виробників, через що країна втратила обсяги електроенергії.

  “Теплоелектроцентралі, що працюють на газу, значно зменшили виробництво електроенергії, а відповідно, це збільшує спалювання вугілля. Так, виробники, що виробляють 25% електроенергії з вуглеводнів, в країні припинили виробництво в силу ціни на газ”, – заявив він.

  За словами міністра, це втрата в енергосистемі 3 тисяч МВт встановленої потужності. Це збільшує навантаження на енергосистему: “Ми маємо знайти шляхи, як компенсувати додатково цю електроенергію, яка недовиробляється”.

  Галущенко розповів про кроки, які здійснює Міненерго у цьому напрямкові. Оновили план накопичення вугілля, скоригували прогнозний баланс, у якому обсяг споживання зріс на 4%. Цей надлишок покриватиме атомна енергетика. 

  Нагадаємо, Руслан Марцінків розповів, скільки франківці платитимуть за газ у цьому сезоні

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!