Українці можуть випробувати на собі ліки проти COVID-19

 • Лікарські засоби від COVID-19 зараз проходять клінічні дослідження в усьому світі.

  До випробувань цих препаратів можуть долучитися й охочі українці, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “МОЗ“.

  Клінічні дослідження проводять для вивчення ефективності застосування препаратів під час лікування пацієнтів із захворюванням COVID-19. На сьогодні таких досліджень – 31, їх перелік можна знайти на сайті Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України за профілем випробування “COVID-19”.

  “Клінічним випробуванням лікарських засобів в Україні відводиться важливе місце, оскільки рішення про можливість їх медичного застосування може бути ухвалене тільки після систематичного вивчення його фармакологічної дії на людину та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності”, – пояснює перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

  Клінічні випробування допомагають виявляти та підтверджувати властивості лікарських засобів, виявляти реакції на них тощо. Вони необхідні, щоб підтвердити безпечність та ефективність ліків.

  Проте перед тим, як залучати до тестування людей, науковці проводять доклінічне дослідження ліків. Воно передбачає хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження та вивчають їх специфічну активність та безпечність.

  Наступним етапом є клінічні випробування – чотири фази клінічних досліджень. В Україні найчастіше проводяться клінічні дослідження III фази, до яких залучають тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності й безпеки лікарського засобу, необхідного дозування, збору інформації про реакції тощо.

  Інформацію про клінічні дослідження можна переглянути сайті МОЗ в розділі “Накази” та на сайті “Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України“, де зазначається назва дослідження, місце його проведення, назва та країна організатора, перелік досліджуваних лікарських засобів та їхню лікарську форму й дозування.

  У МОЗ зазначили, що дослідження в Україні проводяться на належному професійному рівні. Це неодноразово підтверджувалося в ході інспекцій Управління продовольства та медикаментів США, а також Європейською Агенцією лікарських засобів.

  Читайте також: в Україні зафіксували 9 058 нових випадків COVID-19, на Прикарпатті – 200

  фото ілюстративне

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!