Українці можуть залишитись без пенсії у 2022 році

 • З січня 2022 року вимоги для виходу на пенсію стануть ще жорсткішими. Багато потенційних пенсіонерів, які досягають наступного року 60-літнього віку, будуть змушені працювати ще 3-5 років.

  І лише після цього їх чекає заслужений відпочинок. Хто може вийти на пенсію в 2022 році і яка різниця між трудовим та страховим стажем, пише ТСН.ua.

  Існують певні вимоги до віку і стажу, щоб вийти на пенсію в 2022 році:

  • в 60 років страховий стаж повинен становити не менше 29 років;
  • в 63 роки людина повинна відпрацювати 19-29 років, щоб вийти на пенсію в 2022;
  • в 65 років можна вийти на пенсію, якщо страховий стаж становить 15-19 років.

  Якщо страховий стаж в 2022 році менше 15 років, то такі громадяни України не зможуть отримати пенсійні виплати. Тут передбачена тільки соціальна допомога.

  Але і її отримати зможуть не всі. Вона буде нарахована лише тим пенсіонерам, які отримують дохід менше прожиткового мінімуму (в 2022 році його розмір становитиме 2481 грн). Ті, хто досягне наступного року пенсійного віку, також зможуть розраховувати на цю грошову допомогу.

  Страховий стаж — період, коли ви чи ваш роботодавець сплачували страховий внесок до Пенсійного фонду України.

  Саме з 1 січня 2004 року для нарахування пенсії враховується лише страховий стаж. Весь трудовий, що був у громадянина до 2004 року, перетворили на страховий. Тому потрібно дуже уважно стежити, щоб роботодавець сплачував страховий внесок.

  Адже навіть при наявності запису в трудовій книжці, але без внесення грошей в Пенсійний фонд України, період не буде врахований до пенсії.

  Всі дані з 2004 року про внесені кошти записані в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тому тепер для підтвердження своєї трудової діяльності більше не потрібна трудова книжка.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!