Українці стали гірше ставитися до Польщі та США, – опитування

 • Опитування показало, що більшість українців все ще вважають США та Польщу дружніми країнами, але позитивні оцінки знизилися для обох.

  Більшість українців у лютому 2024 року вважають дружніми до України США і Великобританію, Німеччину, Польщу, Литву, Канаду, Францію та Японію. Про це йдеться у опитуванні групи “Рейтинг”, передає УНН.

  Загалом більшість українців вважає дружніми до України США і Великобританію (по 81%), Німеччину (80%), Польщу і Литву (по 79%), Канаду (78%), Францію (70%), Японію (55%). 

  Польща залишається дружньої країною для більшості українців, однак позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком. Крім того, з 79% до 33% знизилася частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою.

  Хоча більшість українців продовжують сприймати США як дружню країну, однак з червня частка тих, хто говорить про однозначну дружність США, й натомість обирає варіант “скоріше дружня”, знизилася з 61% у до 35%.

  Абсолютна більшість українців вважає ворожими країнами РФ (97%), Білорусь (90%), Іран (75%).

  Причому до Білорусі ставлення також погіршилось: з 56% до 71% виросла частка респондентів, які ставляться до неї як до абсолютно ворожої країни.

  Китай і Угорщина перейшли в категорію скоріше недружніх країн: 58% вважають ворожим Китай, і 52% – Угорщину. Раніше ці дві держави сприймалися більш нейтрально: Китай у червні 2023-го вважали ворожою країною 34% опитаних, а 52% – нейтральною, а Угорщину вважали раніше ворожою країною 42% опитаних, ще 26% – нейтральною.

  Нейтрально-дружнім вважають Ізраїль: 44% оцінили як нейтральну, 38% – дружню. Туреччину українці розглядають більше як нейтральну країну (51%). Водночас, порівняно з червнем 2023 року з 40% до 30% знизилася поширеність думки, що Туреччина є дружньою країною.

  Також читайте: Армія РФ посилила наземні атаки на Запорізькому напрямку біля Роботиного, – британська розвідка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!