Українцям розповіли, як отримати препарат від COVID-19

 • В Україні препарат від COVID-19 “Молнупіравір” поки не планують реалізовувати в аптеках – він буде доступний українцям безкоштовно.

  Тому пігулки, які вже продають під цією назвою – нелегальні й можуть бути несправжніми, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Українську правду”.

  “Ми отримали інформацію, що в деяких закладах Хмельницького препарат уже продають. Хочу заявити, що МОЗ не має жодного стосунку до цих ліків. Препарати, що є у продажу, не зареєстровані в Україні, а отже продавати їх у вільному доступі заборонено”, – повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

  Так само МОЗ не відповідальний за сам препарат, який може бути фальсифікатом і нести загрозу для пацієнта, наголошує він.

  “Продаж незареєстрованих ліків є порушенням ліцензійних умов і карається відповідно до законодавства. Зауважте: “Молнупіравір” можна отримати лише за призначенням лікаря”, – додав заступник міністра.

  Крім того, сімейні лікарі першочергово призначатимуть “Молнупіравір” пацієнтам із груп ризику, щоб запобігти важким формам захворювання.

 • Загалом у регіони розподілили 60 тис. курсів препарату “Молнупіравір” для лікування COVID-19. Найближчим часом логісти почнуть доставляти його до лікарень. Відстежити наявність препарату можна буде за допомогою сервісу “єЛіки”.

  Нагадаємо, у лікарнях Прикарпаття лікують 128 дітей, хворих на коронавірус

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!