“Укрзалізниця” вивчає можливість будівництва залізничної гілки до Буковелю

 • Паралельно в УЗ обіцяють поліпшити інфраструктуру станцій Татарів і Ясіня.

  В “Укрзалізниці” вивчають можливість будівництва нової залізничної гілки, яка буде вести до гірськолижного курорту “Буковель”, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на ЦТС.

  Одним з розглянутих варіантів є продовження залізниці від залізничної станції Татарів безпосередньо до курорту.

  “Поки що це на рівні попереднього технічного обґрунтування. Вивчається, які траси можна прокласти, тому що рельєф там непростий, уздовж річки, точно необхідно буде будувати тунелі. Тобто ми говоримо про істотні інвестиції. До речі, є зацікавлені в цьому приватні інвестори”, – повідомив директор філії “Пасажирська компанія” УЗ Олександр Перцовський.

  На питання, в яку суму може обійтися проєкт, топ-менеджер УЗ відповів, що інвестиції будуть починатися від 1 млрд грн.

  “Щоб говорити про бюджет, повинні бути проведені геологічні, геодезичні дослідження, з урахуванням всіх природоохоронних норм. Все це може в рази змінити суму”, – зазначив він.

  Що стосується термінів будівництва, то на нього піде не менше одного року з моменту прийняття рішення. На тривалість проєкту зокрема вплине те, чи буде ця ділянка електрифіковано.

  Зокрема, протягом найближчого року він анонсував рішення стосовно комплексу робіт на станції Татарів: поліпшення вокзального комплексу, будівництво стоянки для автобусів, якими туристи добиратимуться безпосередньо до курорту, подовження і розширення платформи.

 • “Необхідно подовжити платформу, тому що по невеликих гірських станцій є обмеження по кількості вагонів, які вони можуть приймати, не кажучи вже про те, що там вузький перон, який буде незручний для людей зі спортивним спорядженням”, – уточнив Перцовський.

  “У найближчі рік-два ми попрацюємо над поліпшенням інфраструктури станцій (Татарів, Ясіня), щоб перетворити їх в пересадочні хаби, звідки туристи будуть відправлятися безпосередньо на довколишні курорти (замість того, щоб їхати кілька годин з Івано-Франківська). Загалом є бачення того, що до туристичних місць потрібно добиратися поїздом . Є багато світових прикладів, де лижні курорти інтегровані з залізницею “, – підсумував глава “Пасажирської компанії” УЗ.

  Нагадаємо, У Буковелі в меню ресторанів додають арабську мову для туристів

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!