Уряд вдвічі знизив тариф для українців без постачальника газу

 • Населення, що залишилось без постачальника газу, сплачуватиме за нього 7,96 грн за кубометр замість 16,56 грн у жовтні.

  Про це стало відомо з постанови уряду від 25 жовтня.

  Так, з 1 жовтня по 30 листопада 2021 року побутові споживачі, що користуються послугами постачальника “останньої надії”, сплачуватимуть йому 7,96 гривні за кубометр з ПДВ.

  Бюджетні установи, заклади охорони здоров’я державної та комунальної власності сплачуватимуть ПОНу 16,8 гривні за кубометр з ПДВ.

  Постачальник газу останньої надії (ПОН) надає послуги населенню у разі, якщо вони залишилися без газопостачальника. Наприклад, внаслідок банкрутства, закінчення чи анулювання ліцензії, необрання постачальника споживачем після розриву контракту з іншою установою

  У 2015 році ПОНом було обрано НАК “Нафтогаз України”.

 • Таким чином до ПОНу автоматично переходять усі споживачі збанкрутілих газопостачальників, яких цьогоріч виявилося чимало. Так, без постачальників залишилося приблизно 600 тисяч споживачів.

  У вересні цей тариф становив 11,78 грн/кубометр. Водночас “Нафтогаз” працює на ринку також як звичайний постачальник газу і пропонує тариф 7,96 грн/куб за річним тарифом.

  Читайте також: Руслан Марцінків розповів, скільки франківці платитимуть за газ у цьому сезоні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!