Уряд вніс зміни до ПДР: що чекає на водіїв

 • Такий крок має на меті наблизити українське законодавство до законодавства Європейського Союзу.

  Днями Уряд України вніс зміни до Правил дорожнього руху.

  Про це повідомив представник Уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

  Що змінилося для водіїв?

  Ближнє світло фар на постійній основі

  Раніше для позначення транспортного засобу, що рухається у світлу пору доби поза межами населеного пункту, з 1 жовтня по 1 травня повинні були бути увімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар.

  Тепер такий часовий проміжок скасований, і зазначене правило для транспортних засобів застосовується постійно.

  Практика постійного застосування денних ходових вогнів (ближнього світла фар) позитивно зарекомендувала себе в ряді європейських країн. За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), завдяки використанню денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість дорожньо-транспортних пригод у світлу пору доби скоротилася на 10-15%.

  Дітям менш ніж 150 см зростом без автокрісла перевезення заборонено!

 • Забороняється перевозити дітей, зріст яких менш як 150 см (порівняно з попередніми вимогами до зросту дитини — 145 см) у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

  Використання дитячих утримуючих систем — це не лише пасивна безпека вашої дитини, її життя та здоров’я, але й імовірність того, що у випадку ДТП дитина залишиться живою чи отримає менш серйозні травми.

  Зупинка тільки у спеціально відведених місцях

  Також на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1, 5.42.2, 5.42.3, 5.43 або 6.15.

  Читайте також: Уряд Фінляндії передав Україні партію спецавтомобілів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!