• Усе нагадуватиме про Україну: чим вразить програма фестивалю на “Євробаченні-2023”

 • Напередодні “Євробачення-2023” в британському Ліверпулі пройде двотижневий культурний фестиваль EuroFestival.

  Там буде 24 проєкти, 19 з яких були створені у співпраці з українськими митцями. Тож все нагадуватиме про Україну, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “24 Канал”.

  EuroFestival проходитиме з 1 по 14 травня. Директорка Департаменту культури Клер Макколган запевнила, що ніколи ще творча програма не мала такого масштабу та розмаху, віддаючи шану культурі як Ліверпуля, так і України.

  Серед найяскравіших проєктів програми фестивалю: опера “Чорнобильдорф”, величезні співаючі соловейки, презентація нового альбому Jamala QIRIM та багато інших.

  Soloveiko Songbirds
  Для цього проєкту створили 12 масштабних світлових солов’їв, які розмістять по всьому Ліверпулю. Кожен соловейко представлятиме окремий регіон України, вони матимуть унікальне оперення та спеціально розроблений музичний супровід.

  Protect The Beats
  Ліверпульський пам’ятник Нельсону стане місцем проведення перформансу. Його укріплять тисячами мішків з піском, подібно до того, як пам’ятники в Україні захищали від бомбардувань.

  Крім того, біля нього відбудеться прем’єра короткометражного документального фільму про те, як протягом минулого року в Україні проходили живі концерти й перформанси.

  Виступ Джамали
  Українська переможниця “Євробачення” та авторка пісень Джамала у супроводі оркестру презентує свій новий музичний альбом QIRIM, заснований на кримськотатарських народних піснях.

  “Це платівка, яку ми з командою буквально врятували з-під завалів минулого року. Альбом, який зберігає красу і велич моєї рідної культури”, – розказала Джамала.

  “Потяг до Ізюму”
  Українська художниця Катя Бучацька перетворить знаковий Ліверпульський собор на вагон потягу, що відтворює подорож з Ізюма до кордону з Польщею. Знята в режимі реального часу, ця інсталяція нагадає про дух і незламність українського народу.

 • “Чорнобильдорф”
  Проєкт “Театр Єдності” виступатиме хабом для різноманітних театральних вистав за участю українських митців. Зокрема, тут відбудеться прем’єра сучасної медіаопери “Чорнобильдорф” композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейко.

  Welcome to Eurotopia
  У цьому проєкті ліверпульські музиканти Наталі Маккул, Stealing Sheep, Лу Роуч з She Drew The Gun об’єднаються з українськими виконавцями – Krapka;KOMA, Іриною Мухою та Helleroid. Вони виконають мікс з оригінальної та вже існуючої музики.

  Історії артистів з передової
  Проєкт With Fire and Rage матиме імерсивний аудіодосвід (доступ до якого можна отримати за допомогою QR-кодів, розміщених по всьому місту), що розповідає про історії митців на передовій в Україні.

  У ньому історії поєднуються з відео, візуал-артом, поезією та музикою, які відіграють важливу роль перед обличчям вторгнення.

  Rave Ukraine
  Захід об’єднає діджеїв та рейверів на одночасних живих подіях у Ліверпулі та Києві – у клубах CONTENT та HVLV Bar ft Hangout. Рейви транслюватимуться в обох закладах, з’єднуючи клаберів один з одним в режимі реального часу (і до того, як в Києві настане комендантська година).

  До теми: “Євробачення-2023”: під яким номером TVORCHI представлятимуть Україну

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Чи є життя за знаменитою стелою “Донецька область”?

  Про хибні уявлення, що Донеччина — суцільне поле бою та випалена земля Журналістів вчать подавати новини гарячими. Втім, життєвий досвід вже навчив мене, що інколи варто дати емоціям охолонути. Видихнути, підібрати правильні слова. Прийдешній рік для Донецької області ознаменувався змінами на фронті, його зсувом вглиб області, а тилові міста, де донедавна панувала умовна тиша, піддались

  Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

  Тужливі пісні мого народу

           Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює