В Івано-Франківській обласній лікарні проводитимуть трансплантацію нирок

 • В Івано-Франківській обласній лікарні підготували операційну та закупили обладнання для проведення трансплантації нирок. Для цього з державного бюджету заклад отримав майже 5 мільйонів гривень. Також відповідне навчання пройшли й медики. Однак операції поки не проводять, адже донорів органу немає.

  Прикарпатка Діана Анюк має хронічну хворобу нирок п’ятої стадії та потребує трансплантації органу. Вона три роки їздить на процедуру гемодіалізу з Калуського району в Івано-Франківську обласну лікарню, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати.”

  Завідувач центру нефрології, діалізу і трансплантації обласної лікарні Олег Легун розповідає, що пересадки потребують приблизно 150 пацієнтів лікарні. Провести трансплантацію нирки можуть від родича або від померлої людини за згодою її близьких. Вже було п’ять випадків, коли родичі померлих не давали згоди на забір органів.

  “Нирка – такий орган, який довго може жити поза організмом, до 24 годин. Серце – 3-4 години, тому нирка нам дає більшу можливість”, – каже Олег Легун.

   Пересадку органів проводитимуть безкоштовно. Під час перших таких операцій франківським медикам допомагатимуть лікарі з Національного інституту хірургії і трансплантології.

 • Нагадаємо,  Франківські лікарі врятували молоду, 24-річна дівчину, від ішемічного інсульту, провівши надсучасну операцію.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!