В Івано-Франківській області будуть виставлені на приватизацію 34 будівлі

 • У рамках малої приватизації в Івано-Франківській області готуються аукціони з продажу 34 об’єктів нерухомості, більшість з яких – нежитлові будівлі.

  Взяти участь в аукціонах може кожен охочий, а нові пропозиції з’являються щотижня, пише Івано-Франківська ОДА. Перелік доступних для приватизації об’єктів доступний за посиланням https://bit.ly/3tGJyXa.

  Відповідно до закону, до малої приватизації належать активи, вартість яких не перевищує 250 млн. грн. Проте здебільшого на продаж виставляються значно дешевші лоти – окремі будівлі, автомобілі, і лише іноді цілі майнові комплекси та підприємства.

  Трапляються й унікальні об’єкти – як, наприклад, історична будівля в центральній частині міста Надвірна, аукціон по якій відбудеться 11 травня. Раніше інформація про доступні лоти публікувалася лише в газеті «Вісник приватизації», проте Фонд державного майна України запустив зручний сайт, де тепер можна знайти усі наявні пропозиції. Це державні активи, які сьогодні здебільшого не використовуються.

  Мета їх приватизації – знайти нових власників, які зможуть дати їм нове життя: оновити, відкрити власний бізнес або ж просто ефективно використовувати. Саме підприємці найчастіше беруть участь в приватизаційних аукціонах.

  Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі “Прозоро.Продажі”, що гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій. За інформацією ФДМУ, у 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень.

 • Цього року планку встановили ще вище – на аукціонах планується отримати 12 млрд гривень надходжень.

  Читайте також: Івано-Франківська обласна дитяча лікарня влаштувала аукціон, щоб зібрати гроші на обладнання

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!