В Івано-Франківському медичному університеті студенти водили Маланку (фото)

 • В Івано-Франківському національному медичному університеті сьогодні, 13 січня, провели свято Маланки.

  Учасники студентського театру “Amore” показали дійство з традиційними та медичними акцентами, інформує “Галицький кореспондент”.

  Ірина Олексин, керівниця студентського театру та організаторка Маланки розповідає, що у святі взяли участь 13 студентів – з першого по шостий курс. Його готували три дні.

  “Ідея проведення Маланки виникла спонтанно. Перед цим ми знімали другу частину “Різдвяної історії Дядечка Шуберика” і вирішили, що треба зробити щось ще. Хочемо проводити дійства, пов’язані з українськими традиціями, щоб люди пам’ятали, не забували й святкували їх”, – каже Ірина Олексин.

  Свято Маланки й водіння кози є своєрідним театральним дійством, у якому беруть участь ґазда, ґаздиня, Василь та Маланка. Однією з головних героїнь є коза, яку виводять. За давніми повір’ями, вона приносить щедрість, добробут і достаток у сім’ї. А Маланка – це переодягнений у жінку чоловік, який бешкетує, робить безлад в хаті й “зачіпається” до кожного.

  “Так заведено, що чоловік має переодягтись в жінку. У роль вжився легко, стрибаю і веселюсь. Трохи знущався з людей і так на позитиві весь день”, – розповіла Маланка.

  Читайте також: Тисячі гірлянд: на Прикарпатті чоловік казково прикрасив будинок до Різдва (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!