В Івано-Франківську медики реконструювали військовому нерв

 • Досвід переймали в американських колег.

  В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні пораненому військовому медики провели реконструкцію ушкодженої частини малогомілкового нерва, використавши при цьому здоровий нерв.

  Військовий Андрій проходить тут лікування з кінця листопада. Чоловік отримав поранення в ділянці коліна правої ноги. На початках рану закрили, а днями хірурги Микола Пилипів та завідувач опіковим відділенням Костянтин Кіршак зробили пластику нерва, повідомляє пресслужба лікарні.

  Висяча стопа

  «У пацієнта був розірваний загальний малогомілковий нерв і не вистачало 3 см, – розповідає Микола Пилипів. – Цей нерв відповідає за підняття стопи, розгинання пальців і за відведення стопи вбік. Цих всіх функцій у військового не було, як і шансу відновити їх без операції. Це називається «висяча стопа». Тож ми взяли інший нерв, менш потрібний в організмі – суральний, з гомілки. І з нього зробили графти, за допомогою яких відновили анатомію того нерва».

  Далі по тих графтах, які поставили лікарі, нерв має проростати. Це відбувається приблизно на сантиметр за місяць. За словами хірурга, потрібно щонайменше п’ять місяців, щоб відновилися перші відчуття та з’явилися  у кінцівці перші рухи. І якщо вони почалися – пацієнт проходить реабілітацію, розробляє ногу, укріплює атрофовані м’язи. «І за сім-дев’ять місяців він мав би добре працювати ногою», каже лікар.

  Перша перев’язка показала, що рана гоїться добре: немає виділень і не кровить. Якщо рана заживе, значить перший етап пройдено і можна чекати, як нерв буде регенерувати…

  Більше вміти – краще допомогти

  Кабельна пластика – одна з найскладніших операцій на периферичних нервах. Адже розсічення нерва може зшити нейрохірург, а коли нема шматка нерва, коли час минув – це вже реконструкція, складніша операція.

  Якщо раніше хворих з такими травмами направляли до Києва, де реконструктивні операції, наприклад, роблять в Інституті нейрохірургії, то тепер є можливість проводити їх на місці.

 • Микола Пилипів освоює нові методики, зокрема реконструкції периферичних нервів. Хірург каже, що хоче охопити якнайширший комплекс відновлення пацієнта, бо є багато з поєднаними травмами. Чим більше лікар може і знає – тим оптимальніший метод допомоги вибере.

  Микола Пилипів орієнтується на американську практику, де реконструктивно-пластична хірургія включає в себе й периферичні нерви. Тобто пластичний хірург в США і Канаді часто, крім того, що відновлює м’які тканини, займається й нервами. Навчитися нового Пилипіву допомогли, зокрема, канадські хірургічні місії, учасником яких він нещодавно був.

  До теми: На Коломийщині звільнили довічно ув’язненого, хворого на онкологію

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!