В Івано-Франківську реставрують унікальну чудотворну ікону

  • У реставраційному відділі Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею перебуває на реставрації чудотворна ікона Матері Божої Поморянської – унікальна пам’ятка XVII-XVIII століть.

    Її протягом одного дня – в четвер 28 лютого з 15.00, можна буде побачити у залі сакрального мистецтва музею, повідомляють у Релігійно-інформаційній службі України.

    Працює з іконою відомий прикарпатський реставратор Валерій Твердохліб:

    «Цікаво, що під час роботи необхідно було демонтувати ризи. Під ними я побачив унікальне зображення живописної ікони, бо вона, звичайно, мала свою історію до коронації. Саме таку її побачать відвідувачі краєзнавчого музею», — каже майстер.

    Чудотворна ікона Матері Божої Поморянської потрапила до івано-франківського реставратора з селища Поморяни, що на Львівщині, перша згадка про яке датується 1437 роком.

    Унікальна пам’ятка знаходиться у храмі Пресвятої Богородиці – дерев’яній церкві 1690 року:

    «Ікона, швидше за все, стала трофеєм козаків, бо написана у латинському стилі. Я знаходив дослідження мистецтвознавця Віри Свєнціцької про те, що над іконостасом церкви у Поморянах працювали майстри кола Івана Рудковича. Хоча ті ікони, які збереглися досі у храмі, у більшості перемальовані. А чудотворна – оригінальна. Єдине, що відомо – у 1862 році її розмістили у церкві над престолом», – розповідає Валерій Твердохліб

    Зі слів реставратора, чудотворна ікона Поморянської Богородиці мала проблему з дерев’яним щитом, бо його зточив жук, тому громада села вирішила віддати її на консерваційні роботи. Але виявилося, що і на полотні під щитом є сліди втрат, тому ризи зняли:

    «Це дослідження, думаю, дасть новий поштовх для подібної роботи. Я планую звернутися також до львівських мистецтвознавців, надам їм усі необхідні матеріали про ікону. Думаю, відкриття нас очікують цікаві», – каже реставратор.

    У планах реставратора також презентувати чудотворну ікону Матері Божої Поморянської в Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї вдруге – після завершення усіх робіт з її відновлення.

    Зверніть увагу: Шостого березня у Франківську проведуть благодійну акцію

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!