В Івано-Франківську розробили нову стратегію розвитку комунального транспорту

 • Стратегію розвитку комунального транспорту Івано-Франківської громади до 2025 року презентував сьогодні, 16 березня,  на оперативній нараді у міського голови Директор департаменту комунальної політики, транспорту і зв’язку Михайло Смушак.

  Стратегію розділи на чотири основні блоки:

  1. Розвиток муніципального перевізника КП «Електроавтотранс».
  2. Вдосконалення маршрутної мережі, її оптимізація.
  3. Забезпечення перевезення мешканців до сіл ОТГ.
  4. Тарифна політика.

  «Зараз у місті є сім тролейбусних маршрутів та 50 тролейбусів. Фактично повністю оновився тролейбусний автопарк», – зауважив посадовець.

  Також, за його словами, придбали нові автобуси. У планах – придбання і запуск роботи нового автобусного депо, де будуть розміщуватися 80 автобусів.

  Будівництво мережі – вже анонсували будівництво АС3 на вулиці Галицькій, також планують запустити тролейбусний рух по вулиці Володимира Великого, Пилипа Орлика, Кардинала Любачівського та Січових Стрільців.

  «У планах закупівля нових 35 тролейбусів, 76 нових автобусів і 10 уживаних, марки «Вольво». До 2025 року матимемо дев’ять тролейбусних маршрутів. Також наразі маємо 59 тролейбусів, плануємо мати 104. Маємо 61 автобус, будемо мати 142. У 2021 році маємо придбати 10 вживаних тролейбусів і дев’ять автобусів – чотири великогабаритні і п’ять малого класу», – пояснив Михайло Смушак.

  Також, як пояснив посадовець, фактично кожен маршрут, який зараз працює у місті, зазнає змін. Зміниться рух і з приміських сіл Івано-Франківської ОТГ.

  «Ми пропонуємо для сіл робити точки доїзду, щоб автобуси не їхали до самого центру, а пропонуємо, щоб вони їхали до пересадочних вузлів. Така практика є у всьому світі», – пояснив Смушак.

  Далі люди зможуть безкоштовно пересісти на міський автобус.

  «Скажімо, люди доїдуть до АС-4, буде синхронізовано тролейбусний та автобусний рух, безоплатна пересадка, бо є валідатори», – додав комунальник.

  Читайте також: У Франківській громаді запустили новий комунальний маршрут (графік руху)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!