В Івано-Франківську стартує IX Перегляд сучасного польського кіно “Під Високим Замком”

 • 4 грудня в Івано-Франківську розпочинається IX Перегляд сучасного польського кіно “Під Високим Замком” в online-форматі.

  Про це повідомила представниця генерального консульства Польщі у Львові Барбара Пацан, пише “Суспільне”.

  Захід триватиме до 13 грудня. Щоб переглянути запропоновані кінострічки, потрібно перейти на сайт фестивалю, вибрати фільми на платформі Festival Scope, зареєструватися і дивитися фільми безкоштовно.

  Цьогоріч українському глядачеві пропонують дев’ять художніх і три документальні фільми. Серед них є кінокомедії, пригодницькі, історичні. Сьогодні показ розпочинається історичним детективом “Чорний мерседес”. А перед фільмом – online-зустріч із режисером Янушем Маєвскім.

  Усі кінострічки йдуть мовою оригіналу, але мають українські субтитри.

  “Польське кіно – своєрідне, – розповідає Барбара Пацан. – Його не можна порівнювати з голлівудськими фільмами. Це є інше. Я думаю, що український глядач збагатить свій світогляд, дивлячись польське кіно, тому що воно інше. Місцями може бути специфічне, але, думаю, що цікаве”.

  Організатори не робили акцент на якомусь одному фільмі і не вирізняли його як основний меседж перегляду. Кожна стрічка по-своєму особлива.

  В online-форматі IX Перегляду сучасного польського кіно “Під Високим Замком” довелося відмовитися від дрескодів, червоної доріжки, особистого спілкування творців фільму, акторів та глядачів. Але й вдалося здобути широке коло учасників, адже кожен у будь-якій точці України і світу може переглянути фільми, – зауважують організатори.

  Організаторами та координаторами проєкту є Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові та Центр польської культури та діалогу в Івано-Франківську.

  До теми: Фільм прикарпатців про булінг став переможцем конкурсу Міністерства молоді та спорту

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!