В Івано-Франківську відтворили «Бій чоти УПА проти підрозділу нацистських збройних формувань»

  • Сьогодні, 22 травня, в Івано-Франківську проходить ряд святкових заходів, приурочених до Дня Героїв.

    Це  щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків армії УНР, УПА та діячів ОУН. В Україні свято відзначається 22 травня, але святкові та вшанувальні заходи проходять весь тиждень, на який припадає свято.

    Так, в Івано-Франківську відбулася урочиста хода учасників свята і ветеранів визвольних змагань за маршрутом: вул.Лепкого, 46 – вул.Незалежності – вул.С.Бандери – Меморіальний сквер. Звідти гості міста і франківці рушили до міського парку культури і відпочинку ім.Т.Шевченка, де відбувся «Бій чоти УПА проти підрозділу нацистських збройних формувань».

    Збережені документи УПА містять згадки про дрібні бойові зіткнення з німцями, при цьому відсутня інформація про битви з великими силами вермахту. Остаточне рішення про виступ проти німецьких окупантів ОУН-Б прийняла на III конференції 17-21 лютого 1943 р.

    Протинімецький фронт ОУН і УПА, який виник на початку 1943 р. і проіснував до середини 1944 р., відіграв  важливу роль в українському русі опору в роки Другої світової війни. Збройний виступ проти нацистської Німеччини, яка категорично заперечувала можливість існування самостійної України, дозволив ОУН(Б) згуртувати в лавах УПА тисячі українських патріотів і об’єднати їх навколо ідеї боротьби за Українську самостійну соборну державу. Однак боротьба ОУН і УПА на протинімецькому фронті не набула пріоритетного значення в стратегії українського руху і мала тимчасовий характер, тому що головним ворогом української самостійності визнавався московський імперіалізм. Цей базовий принцип зводив бойові дії повстанської армії проти німців до форм «самооборони народу» і трактував нацистів, як тимчасових окупантів України. Разом з тим спротив ОУН і УПА німецькій політиці у північно-західному регіоні України в певній мірі обмежував можливості гітлерівців стосовно боротьби з радянським партизанським рухом на Волині—Поліссі та в прилеглих до цього терену районах Правобережної України.

    Нагадаємо, В Івано-Франківську ветерани визвольних змагань та всі учасники свята пройшлися урочистою ходою.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!