В Івано-Франківську вшанували пам’ять страчених націоналістів

 • Сьогодні, 17 листопада, в Івано-Франківську відбулося віче-реквієм на вшанування пам’яті розстріляних у 1943 році німецькою окупаційною владою українських націоналістів.

  До пам’ятника Страченим націоналістам поклали квіти, а священнослужителі провели панахиду за розстріляними. На акцію, попри холодну та дощову погоду, зібралося майже 50 людей. Ця подія у місті відбувається щорічно.

  “77 років тому тут безвинно вбили патріотів України. Вони захищали рідний край до останнього, не здавалися, і перед розстрілом співали гімн. Тож вшануймо їх пам’ять і пам’ятаймо про героїзм“, – сказав Анатолій Кінаш, начальник відділу внутрішньої політики міськвиконкому.

  Нагадаємо, 14 листопада 1943 року в Станіславському театрі відбулася прем’єра оперети «Шаріка». Близько 17.30 до залу ввійшли гестапівці, агенти й перекрили всі входи й виходи. Поліція піднялася на сцену і наказала припинити виставу. Коли вони робили обшуки, то перед задніми рядами знайшли два пістолі й гранати.

  У коридорі театру пролунали постріли – одного есесівця було поранено. Гестапо затримало близько 100 осіб. Чотирьох скрутили й назвали членами ОУН, 15 осіб засудили до страти.

  О 13:30 їх вивели під стіну єврейської синагоги і вбили.

  До теми: У Франківську панахидою вшанували пам’ять загиблих за незалежність України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!