В Івано-Франківську вшанували пам’ять воїнів-афганців

Сьогодні в обласному центрі відбулися поминальні заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ої річниці виведення військ з Республіки Афганістан, участь у яких взяли представники обласної та міської влади, ветерани афганської війни, духовенство та громадськість краю.

Присутні хвилиною мовчання згадали про тих, хто не повернувся з афганської війни, помолилися за упокій душ померлих, висловили вдячність рідним та побратимам загиблих. Не забули також про Героїв Небесної сотні та учасників АТО.

Під час виступу на віче керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій від імені голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука висловив велику шану і подяку ветеранам та членам сімей загиблих у військових конфліктах та запевнив усіх, що обласна влада прикладе максимум зусиль для вирішення наболілих питань ветеранів і сприятиме тому, щоб все, що передбачено законодавством, максимально виконувалось.

«Сьогодні, в умовах створення сучасної моделі Збройних сил України, неоціненним є ваш бойовий і життєвий досвід. Ви завжди будете прикладом беззаперечного виконання свого громадянського обов’язку для майбутніх поколінь захисників Вітчизни. Щиро вдячний усім воїнам-інтернаціоналістам за віддане служіння Україні, за гідність, високу відповідальність перед людьми і державою, за військове братерство і піклування про родини загиблих. Низько схиляю голову в память за тими, кого зараз з нами немає і віддаю честь та шану тим, які памятають за своїх побратимів. Зичу Вам незламної волі, надійного родинного тилу, міцного здоровя, щастя і благополуччя звершення всіх Ваших мрій і побажань. Слава Україні!», – сказав Роман Маланій.

Зазначимо, що у 2018 році в області затверджено обласну програму підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей на 2019-2021 роки, якою передбачено надання додаткових соціальних гарантій, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомоги цій категорії громадян, в першу чергу особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців.

Нагадаємо, У Франківську афганцям та їх сім’ям дадуть по 400 гривень допомоги (СПИСОК)

Вікторія ОСТАФІЙЧУК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!