В Івано-Франківську Юрій Андрухович зустрівся із прихильниками (ФОТО)

Сьогодні, 5 травня, в Івано-Франківську продовжують святкувати День міста. Так, у рамках фестивалю “Карпатський простір” відомий письменник Юрій Андрухович зустрівся із іванофранківцями.

Зокрема, він разом із модератором зустрічі, письменником Володимиром Єшкілєвим поговорили про книги, грамотність людей у соціальних мережах та постправду.

Також Юрій Андрухович під час зустрічі зачитав декілька своїх текстів.

«Якось мені написався мені коротенький текст. Це реальна історія, яка трапилась зі мною минулої осені. Я був у такому стані, коли вже майже дозрів, щоб почати писати новий роман. Але я дуже довго чекав на перше речення цього роману, коли воно мені прийде», – сказав Андрухович.

За словами письменника, він не міг ніяк взятись до роботи, бо бракувало якраз цього першого речення. Мовляв, є у нього свої внутрішні принципи: можна запланувати час, щоб сісти і написати роман. Але не можна запланувати собі написання вірша, він  сам повинен прийти. Так само перше речення у романі має прийти самостійно. Саме цьому першому реченню і присвячений текст Андруховича під назвою «Посланець, або Як почати».

Читайте також: В Івано-Франківську провели поетичний вечір під відкритим небом

«Хлопець ромського типу в бейсболці дашком назад, кількох футболках одна поверх одної, штани спортивні на підтяжках, роззявлені велетенські кросівки. Під очевидною дією важкого алкоголю й легкого наркотика. Не навпаки. Худорлявий, тонкий, очі горять. Смаглявий. Смиканий. Мені з місця на фестивальному подіумі добре спостерігати, як він, посидівши в першому ряді кілька хвилин, зривається і стрімко кудись виходить. До такої міри стрімко, що я ледь не написав «вилітає». Хоч це було б уже перебільшенням…», – почав читати Андрухович.

Більше – на відео. 

«Посланець, або Як почати» повністю можна прочитати за посиланням.

 

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!