В Україні для рибалок-любителів запровадять рибальський квиток

 • Рибальський квиток, який впровадять в Україні, дасть можливість ловити додаткову кількість риби понад добову безоплатну норму вилову.

  Суть рибальського квитка в тому, щоб надати можливість рибалкам-любителям придбати платну послугу для добування водних біоресурсів понад добову безоплатну норму вилову, повідомляють у Міністерстві аграрної політики.

  Він діятиме на водних об’єктах, на яких будуть визначені ліміти допустимого вилову водних біоресурсів для любительського рибальства, що встановлюватимуться на підставі науково-біологічних обґрунтувань.

  У міністерстві наголосили, що перед отриманням рибальського квитка рибалка має ознайомитися з Правилами любительського і спортивного рибальства. Добова безкоштовна норма вилову для кожного громадянина залишається у розмірі 3 кг водних біоресурсів + одна особина.

  Як купити рибальський квиток

  Для того, щоб придбати рибальський квиток, необхідно створити електронний кабінет, зареєструвавшись в Єдиній державній електронній системі управління галуззю рибного господарства та вказати основні дані про себе. В електронному кабінеті обрати: водний об’єкт або його частину, територіальну громаду, в районі якої планується використати рибальський квиток, водні біоресурси, які планується виловити, календарний день запланованої риболовлі. Після цього, електронна система генерує вартість рибальського квитка, яку рибалка-любитель може оплатити будь-яким із запропонованих способів.

  Після здійснення оплати електронна система генерує рибальський квиток з присвоєнням персоналізованого QR-коду, що активується через годину після здійснення сплати.

 • Рибальський квиток діятиме в обраний рибалкою-любителем календарний день або дні. Його можна буде придбати на будь-який день в межах 10 днів або на будь-яку кількість днів але не більше, ніж на 10 з дня, що настав.

  Орієнтовна добова норма рибальського квитка, тобто понад безкоштовну добову норму вилову становить: 1 екз. сома, 3 екз. білизни, судака, щуки, 5 кг іншої риби.

  Кошти, які рибалки сплачуватимуть за квиток, витрачатимуться першочергово на відновлення природних популяцій водних біоресурсів, шляхом зариблення тих водних об’єктів, у яких проводили любительський лов.

  До теми: Витягали мотузками і гілками: на Франківщині під кригу провалився рибалка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!