В Україні хочуть по-новому розраховувати ціну на газ

 • Кабінет Міністрів разом з НАК “Нафтогаз України” планує запровадити нову схему розрахунку ціни на блакитне паливо.

  Зокрема йдеться про схему, за якою населення платитиме щомісяця 1/12 від річного споживання. Про це пише Depo.ua із посиланням на постанову від 27 вересня 2021 р. № 1011.

  Також в Кабміні пропонують створити балансуючі групи для постачальників природного газу побутовим споживачам, учасники яких можуть купувати газ у “Нафтогазу” в обсягах, які є достатніми для покриття потреб побутових споживачів, на рівних умовах. Також в цьому випадку планують зафіксувати ціну, яка діятиме до 1 травня 2022 року.

  Нещодавно прем’єр дав гарантію, що до травня 2022 року українці платитимуть за газ не більше восьми гривень за кубометр. До цих гарантій також долучився “Нафтогаз України”. Шмигаль додав, що ціна за кубічний метр газу зафіксована річним контрактом НАК “Нафтогазом” на рівні 7 грн 96 коп.

  Цей контракт діє до 1 травня наступного року. Далі його переглянуть і запропонують новий контракт на наступний рік. У більшості газопостачальних компаній ціну для побутових споживачів зафіксували теж на рівні 8 гривень, або навіть менше. 

  Читайте також: Вартість газу для прикарпатців цього року не зросте, – Світлана Онищук

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!