В Україні припиняють обслуговувати пацієнтів без декларації

Терапевти отримали право не оглядати неоформлених хворих, якщо ті не в критичному стані.

Із початком квітня в Україні мають вступити в силу нові правила медичного обслуговування. Згідно з обіцянками профільного міністерства, пацієнтів без підписаної декларації з сімейним лікарем не допускатимуть до прийому в поліклініках, ідеться в сюжеті ТСН.

Чи запрацювала нова система і що тепер робити пацієнтам без договорів, журналісти вирішили перевірити на собі та вирушили на експеримент. Про необхідність визначитися та укласти договір із педіатром чи терапевтом нагадують уже при вході в реєстратурі. Якщо документів немає – питання залишається на розсуд лікаря. Відтак потрапляємо в чергу, котру вже оминають ті, хто має підписаний договір і зареєструвався онлайн на визначений час – таких інші мають пропускати.

За численними оголошеннями Мінохорони здоров’я та лікарень, відсьогодні ви не можете потрапити на прийом, якщо не уклали декларації з педіатром чи терапевтом. Відтепер вас можуть прийняти, лише якщо ви укладете угоду з лікарем, до якого прийшли на прийом. Знімальна група ТСН пішла по лікарнях як пацієнти, і спробувала потрапити на огляд не маючи декларації.

Добратися до лікарів пощастило тільки через три години, однак медика цікавить не хвороба пацієнта, а документи – він наполягає на декларації. Огляд таки зробили, але нагадали, що пацієнт не виконав умов прийому і має підписати необхідні документи. В інших поліклініках потрапити до терапевтів узагалі вже нереально, бо весь їх день розписаний поміж пацієнтів із деклараціями і на інших хворих часу просто не залишається.

Нічого кримінального такою поведінкою лікарі не роблять, бо в законі про державні фінансові гарантії медичного обслуговування чітко визначено: медична допомога надається лише через декларацію. Відмовити в обслуговуванні без цього договору не можуть лише в критичному випадку. Наш експеримент засвідчив: до лікаря без декларації в столиці потрапити ще можна, однак вимагати ії підписання від пацієнта будуть до останнього.

Нагадаємо, Більше половини мешканців Надвірнянщини й досі не підписали декларації з лікарями

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!