• Для бійців Сил оборони розробили плащ-невидимку

 • В Україні через платформу Brave1 створили плащ-невидимку від російських тепловізорів та дронів з тепловізійними камерами.

  Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

  “Плащ блокує випромінювання тепла та робить бійців непомітними для ворога. Наприклад, наших снайперів або групи CCO, які виконують бойові завдання”, – зазначив він.

  Зазначається, що розробка компактна та легка і має вагу до 2,5 кг. Має високу захищеність від дощу та мокрого снігу. Також плащ не горить і захищає від високих температур.

  Готовий зразок уже пройшов успішні випробування в польових умовах.

  “Плащ-невидимка – це лише одна з розробок, яка допоможе рятувати життя наших військових на фронті. Потрібно ще більше. Якщо ви працюєте над проєктами в оборонній сфері – подавайте їх через платформу Brave1”, – додав міністр.

  У квітні в Києві запустили платформу Brave1. Це спільний проєкт Мінцифри та Міноборони. Майданчик є єдиним вікном для співпраці військових, інвесторів, волонтерів та розробників оборонних новинок.

  Читайте також: В Україні запускають новий міжнародний поїзд: маршрут не діяв 18 років

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Хто такий Добрий Шубін?

  Лісовики, домовики, мавки й інші міфічні створіння здавна займали значну ланку у віруваннях людей. Шахтарська міфологія, присутня східному регіону, теж містить такого персонажа. За легендою, Шубін — це дух підземних глибин, який блукає численними шахтними виробками Донбасу. Виглядає як невеличкий на зріст чоловік з довгою бородою, яскравими очима й ліхтарем в руках. Він попереджає гірників

  Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

  Інше Різдво

                  У мене в дитинстві не було традиційного Різдва. Отого такого, про яке потім розповідають своїм дітям чи друзям. Не було великої родини за столом, дванадцяти страв, гучної коляди, не було чекання першої зірки на нічному зимовому небі, як і звістки, що маленький Христос вже народився. Але була тиша, в якій потім, вже трішки дорослішою,

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює