В Україні стартував весняний призов 2022 року

 • Міністерство оборони України наголошує, що призвані військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання бойових завдань.

  Терміни призову визначені Указом Президента.

  Зокрема там вказано: “Призвати на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, які відповідають вимогам частини першої статті 15 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”:

  1) у квітні — червні 2022 року;

  2) у жовтні — грудні 2022 року”.

  Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (стаття 15) передбачено, що на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

  Міністерство оборони України наголошує, що призвані військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання бойових завдань в зоні проведення ООС.

  Військових, які проходять строкову службу у Збройних Силах України, залучають передусім до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасів та на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації.

  Закон також передбачає категорії громадян, які звільняються від строкової служби.

  В умовах повномасштабного вторгнення Росії, особливості призову за строкову службу визначаються також законодавчими актами про воєнний стан.

  Читайте також: 17 800 вбитих, 143 літаки: втрати окупантів станом на 38-й день війни

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!