В Україні стартує проєкт із сімейного патронату «Родина для кожної дитини»

 • В Україні працює орієнтовно три сотні патронатних сімей, тоді як дітей, які потребують їхніх послуг, — тисячі.

  Завдяки проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», що стартує в Україні, кількість патронатних сімей має подвоїтися. Проєкт із розвитку сімейного патронату втілюватимуть у різних областях України, повідомляє Міністерство соціальної політики.

  Саме патронат дає шанс зберегти сім’ю для дитини, пояснює Назар Танасишин, заступник міністра соціальної політики України. З-поміж головних завдань проєкту — не лише збільшення кількості сімей, а й підвищення професійної компетенції патронатних вихователів та їхніх помічників.

  Щороку тисячі дітей, батьки яких потрапили у складні життєві обставини, потребують тимчасового влаштування. Патронат — це соціальна послуга, завдяки якій дітей влаштовують не до закладів, а в сім’ї. Поки дитина перебуває у безпечному середовищі під наглядом професійних вихователів, з біологічними батьками працюють соціальні служби. Так дитина залишається у своїй громаді, може ходити до своєї школи чи садка, зберігає контакти з родичами.

  «Патронат — це захист дитини та можливість для сім’ї відновити свої батьківські функції, подолати складні життєві обставини. Під час проєкту відпрацюємо нові механізми залучення ресурсних сімей до надання послуги патронату, їхньої спеціалізації, поліпшення матеріального та фінансового забезпечення. Ми вже завершуємо підготовку змін до нормативно-правової бази, які розширять можливості надання послуг патронату над дитиною», — говорить Назар Танасишин.

  Також послуги патронату діти потребують тоді, коли про повернення в біологічну сім’ю з тих чи інших причин уже не йдеться. Тобто в період, поки вирішують питання пошуку нової сім’ї для дитини — усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу чи під опіку. 

  «Упродовж півтора року ми працюватимемо із громадами, які пройдуть добір. Будемо підтримувати місцевих спеціалістів, заохочувати їх проводити інформаційні кампанії з добору кандидатів у патронатні вихователі. Також будемо надавати учасникам матеріальну, інформаційну, консультаційну та психологічну підтримку. Працюватимемо і над підвищенням професійної компетентності спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд», — пояснює заступниця директора міжнародної благодійної організації Партнерство «Кожній дитині» Зінаїда Кияниця.

  Громадам допоможуть організувати заходи з популяризації патронату і розвитку сімейних форм виховання. Крім цього, Партнерство «Кожній дитині» надаватиме благодійну допомогу: побутову техніку, засоби для навчання та гігієнічні набори. Йдеться про підтримку багатодітних, опікунських, прийомних, патронатних родин, дитячих будинків сімейного типу та сімей, які виховують дитину з інвалідністю.

  Наразі триває конкурс із добору громад для участі у проєкті. Заповнити заявку на участь можна за посиланням не пізніше 25 березня 2024 року. А дізнатися більше про проєкт можна тут.

  Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» реалізують спільно Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Партнерство «Кожній дитині», Міністерство соціальної політики України, Національна соціальна сервісна служба України, Координаційний центр із розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.

  До теми: У Лисецькій громаді відкрили центр психосоціальної підтримки «Дбаю про себе»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!