В Україні вступили в дію нові ПДР: що тепер заборонено

 • Набули чинності нові Правила дорожнього руху України для водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

  Вони стосуються, зокрема, ременів безпеки у містах та пересування обабіч дороги в темну пору доби. Про це повідомив у своєму Facebook перший заступник начальника Патрульної поліції Олексій Білошицький.

  “Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати”, – пише він.

  Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

  Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

  “Для велосипедистів дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів. Крім того, тепер пішоходи обов’язково мають використовувати світлоповертальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості”, – додає Білошицький.

  Також у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.

  Читайте також: На Прикарпатті школярам роздадуть світловідбиваючі наліпки 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!