В Україні заборонили популярний препарат від застуди та грипу

 • Державна служба України з лікарських засобів і контролю за наркотиками заборонила реалізацію, зберігання та застосування лікарського засобу “Вікс Актив Симптомакс” виробництва британської компанії “Рафтон Лабораторіз Лімітед”.

  Відповідне розпорядження з’явилося на офіційному сайті відомства, передає 24 канал.

  “Заборонити реалізацію, зберігання та застосування лікарського засобу “Вікс Актив Симптомакс”, порошок для орального розчину зі смаком лимона по 10 саше у коробці серії 62868961А1, виробництва “Рафтон Лабораторіз Лімітед”, Великобританія”, – мовиться у повідомленні.

  Вікс актив симптомакс, заборона, ліки, застуда, грип, Держлікслужба
  В Україні заборонили реалізацію та застосування препарату  “Вікс Актив Симптомакс” 

  Як пояснили у Держлікслужбі, причиною такого кроку стало те, що зразки препарату цієї серії під час вивчення стабільності не відповідали вимогам специфікації за показниками “Парацетамол” (показник був заниженим) і “Фенілефрин HCl” (показник був заниженим).

  Водночас у відомстві враховували, що основною ознакою серії лікарського засобу є її однорідність.

  Отже, тепер після отримання вищезазначеного розпорядження усі аптеки мають невідкладно перевірити наявність всіх серій лікарського засобу та вжити заходи щодо вилучення його з обігу шляхом знищення та/або повернення постачальнику (виробнику).

  Нагадаємо, нещодавно Держлікслужба тимчасово заборонила лікарський засіб “Гліцин” виробництва ТОВ “Медичний науково-виробничий комплекс “Біотики”, що є зареєстрованим у Росії.

  Що таке “Вікс Актив Симптомакс”? Це лікарський засіб, що використовується для симптоматичного лікування застуди та грипу (головний біль, біль та ломота у тілі, біль у горлі, закладеність носа та підвищена температура). Завдяки парацетамолу він чинить болезаспокійливу, слабку протизапальну та жарознижувальну дію. Водночас через наявність фенілефрину гідрохлориду є протинабряковим засобом і діє шляхом звуження судин, зменшуючи набряки, зокрема набряки слизової оболонки носа та придаткових пазух. Рекомендується його вживати дорослим і дітям віком від 15 років.

  Нагадаємо, В Івано-Франківську не вистачає вакцини проти кору

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!