В Україні запроваджують інноваційну методику виявлення туберкульозу

 • В Україні застосовуватимуть інноваційну методику для виявлення антибіотикорезистентного туберкульозу, завдяки якій діагностика відбуватиметься майже у 500 разів швидше.

  Про це повідомляє Центр громадського здоров’я, передає Укрінформ.

  “Із січня 2022 року в Україні будуть майже в 500 разів швидше діагностувати стійкий до ліків туберкульоз – термін отримання результатів тестування на медикаментозну чутливість до протитуберкульозних препаратів скоротиться з 30 днів до 90 хвилин”, – йдеться у повідомленні.

  Як зазначили в ЦГЗ, у грудні 2021 року в межах реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Україна отримала 500 картриджів Xpert MTB/XDR для виявлення ДНК мікобактерій туберкульозу з широкою медикаментозною резистентністю, що виконується на оновлених, оснащених 10-кольоровими модулями системах GeneXpert.

  За словами лабораторного фахівця ЦГЗ Наталії Кампос-Родрігес, це інноваційне тестування являє собою діагностичний тест in vitro (проводиться поза живим організмом), у якому використовується полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) у реальному часі.

  У ЦГЗ поінформували, що вже проведено апробацію нового методу діагностики туберкульозу, розрахунок річної потреби у картриджах Xpert MTB/XDR, які внесено в номенклатуру для закупівлі коштом держбюджету, та 10-канальних системах GeneXpert.

  Окрім того, оновлено алгоритм діагностики туберкульозу, де передбачено використання генотипового тестування медикаментозної чутливості з використанням картриджів XDR.

  До теми: Японські вчені заявили про створення “довічної вакцини” проти COVID-19

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!