«Вакцинація – це чипування»: у Франківську суд оштрафував підприємця за репост у фейсбуці

 • Івано-Франківський міський суд оштрафував на 255 гривень місцевого підприємця Василя Дмитріва за репост публікації в фейсбуці про те, що вакцинація – це «чипування». 

  Василь Дмитрів – продавець невеликого магазину одягу. За його словами, на початку квітня до нього додому прийшли двоє поліцейських. Вони сказали, що він зробив репост у фейсбуці про щеплення і тим самим скоїв адміністративне правопорушення – «поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення» (Стаття 173-1 Кодексу про адміністративні правопорушення”,  повідомляє видання «Ґрати».

  19 січня він поширив публікацію користувача «Ратибор Расов», яка містила дві фрази: «НАНО-чіп масштабна демонстрація: для управління тілом людиною, поставляється в організм з вакциною» і «Moderna зізналася: ми не вакцинуємо людей, ми їх« чипуємо». Пост на сторінці Дмитріва отримав лише два лайки.

  Поліцейські склали протокол, і 19 квітня його розглянув суд. У протоколі було сказано, що Дмитрів «поширив інформацію про використання вакцини від коронавіруса, яка не відповідає дійсності».

  На суді він не визнав провину і наполягав, що його публікація не могла викликати паніку.

  «Я нічого протиправного не зробив. У кожної людини може бути своя думка. А якщо ви так хочете боротися з неправдивими чутками, знайдіть першоджерело. Блокуйте або штрафуйте його, а я ж не першоджерело. Це просто нонсенс », – сказав Дмитрів.

  На суді його представляв знайомий адвокат Євген Мануляк. Він просив закрити справу через відсутність доказів. За його версією, Василь не поширював інформацію про вакцину проти коронавірусу, оскільки в пості не сказано, що мова йде саме про щеплення від COVID-19. Також він вказував на те, в матеріалах справи були тільки не завірені ксерокопії доказів, які не можна брати до уваги.

  Суддя Інеса Болюк відкинула ці аргументи, визнала провину Дмитріва доведеною і оштрафувала на 255 гривень . Також він повинен заплатити судовий збір 454 гривні.

  Дмитрів та його адвокат не погодилися з рішенням і подали апеляцію. Суд ще не розглянув скаргу.

  До теми:  Дослідження тривають: у ВООЗ розповіли про треті дози вакцини Pfizer

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!