Вакцинація від COVID-19 в Україні почнеться з 15 лютого – Ляшко

 • Щеплення від Covid-19 в Україні може початися орієнтовно 15 лютого, або пізніше.

  Про це в інтерв’ю “BBC News Україна” розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

  За його словами, орієнтовно у ці дати до України можуть привезти перші вакцини.

  “Можемо сказати, що в районі 15 лютого. Десь так. Можливо і пізніше. Багато процесів на етапі узгодження”, – заявив чиновник.

  На питання, чи є ймовірність, що в лютому вакцину не привезуть і все відкладеться, він відповів, що завадити можуть лише форс-мажорні обставини.

  “Наприклад, не відпустять партію, партія потрапить у ДТП, літак не вилетить через негоду. Якщо ми не отримаємо у лютому вакцину, то лише через такі от речі. Я більш ніж впевнений, що у лютому почнеться кампанія з імунопрофілактики проти коронавірусу“, – сказав пан Ляшко.

  При цьому він не відповів на питання, якою саме вакциною почнуть щеплювати українців від коронавірусу.

  Питання в тому, яка вакцина приїде першою. Та, що може бути виділена в рамках Covax, яка передається Україні безоплатно. Або та, яку Україна законтрактувала за бюджетні кошти“.

  За його словами, якщо Covax, то, напевно, першою приїде вакцина Pfizer. У рамках глобальної допомоги Covax Україні обіцяли безоплатно надати від 8 до 16 млн доз вакцин.

 • До цього часу Україна уклала попередній контракт лише з однією компанією про закупівлю вакцин від коронавірусу – це китайський виробник Sinovac.

  Але виникають питання щодо ефективності цієї вакцини, яка ще проходить третю стадію випробувань. Згідно з дослідженнями, які провели у Бразилії, ефективність Sinovac становить 50%.

  Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що договору з цією китайською компанією не буде, якщо ефективність вакцини буде менше ніж 70%.

  Віктор Ляшко розповів, що Україна веде переговори з кількома міжнародними компаніями – провідними виробниками. І до 1 лютого мають оголосити про ще один контракт на закупівлю вакцин.

  До слова: 5 181 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19 виявили в Україні станом на 29 січня 2021 року. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!