Василь ЛИТВИН: «Після Майдану «Народний контроль» продовжує відстоювати інтереси громади»

  • Новостворена партія «Громадський рух «Народний контроль» оголосила про участь у найближчих місцевих виборах і запрошує до своїх лав волонтерів, учасників АТО та громадських активістів. Чому «Народний контроль» йде на місцеві вибори, розповів представник Івано-Франківського міського осередку  партії Василь Литвин.

    – Пане Василю, «Народний контроль» зареєструвався як політична партія і  заявив про участь у місцевих виборах. Для чого ви йдете на вибори?

    Політична партія «Громадський рух «Народний контроль» бере свій початок від однойменного громадського об’єднання. Його було створено в 2012 році у середовищі львівських журналістів, а завдяки активній публічній діяльності, результативності та контролю за владою «Народний контроль» став справжнім явищем у суспільно-політичному житті спочатку Львівщини, а потім усієї Західної України. До нас почали звертатися люди і говорили, щоб ми ішли в органи місцевого самоврядування представляти їхні інтереси. На сьогодні ми працюємо вже у 13 областях України.

    Ця політична сила об’єднала людей, які вірять, що ми зможемо змінити нашу країну на краще. Так, як ми вірили, коли стояли на Майдані. Після завершення Революції гідності «Громадський рух «Народний контроль» продовжив відстоювати її ідеї, а перехід від громадської структури до політичної партії – це реакція на сформований після Майдану суспільний запит на нову політичну якість.

    DSCN0849 (1)

    • Чим «Народний контроль» відрізняється від інших політичних партій?

    Головною рушійною силою партії «Громадський рух «Народний контроль» є громадські активісти, волонтери, «майданівці», журналісти, учасники АТО, успішні підприємці. Саме ці люди, які вже довели свою ефективність, готовність працювати в інтересах країни, повинні бути максимально представлені у владі, мають отримати змогу взяти участь у майбутніх місцевих виборах.

    • «Народного контролю» і його лідера Дмитра Добродомова бояться чиновники на всіх щаблях влади – як центральної, так і місцевої. Чому?

    «Громадський рух «Народний контроль» з 2012 року, ще до Революції гідності, почав проводити резонансні антикорупційні розслідування проти чиновників попереднього режиму в Києві та регіонах, викривав нечесні схеми державного та комунального управління, аналізував рішення, що приймалися в державі та в регіонах, вирішував конкретні проблеми людей тощо. Тобто ми змушуємо чиновників прислухатися до громади і відреагувати.

    Після подій на Майдані основними досягненнями «Народного контролю» та його лідера Дмитра Добродомова є кримінальні справи проти посадовців міліції і ДАІ, які фальшували справи проти активістів Майдану, розслідування втеч високопосадовців, повернення державі знайдених у них під час обшуків коштів, майна і дорогоцінностей, зупинення контрабанди на підконтрольній російським військам території, тарифні розслідування, в результаті яких виявляється, що ціна газу для звичайних українців штучно піднята в кілька разів. Крім того, Дмитро Добродомов є головним ініціатором та співавтором  закону, який вводить 10-річний мораторій на вивезення з України деревини у необробленому вигляді. По суті, цей нормативний акт має зупинити безконтрольне вирубування українських лісів, розвал деревообробної галузі, зокрема й на Прикарпатті, а головне – дасть змогу зупинити злочинну схему «дерево – мафії».

    • Чи буде «Народний контроль» висувати свого кандидата на посаду міського голови Івано-Франківська?

    Серед тих кандидатів, які вже заявили про участь у місцевих виборах в Івано-Франківську, ми бачимо або «мішки з грошима», які йдуть до влади, щоб відпрацювати вкладення у вибори, або колишніх можновладців, яким нічого не вдалося змінити. Тому «Народний контроль» готовий запропонувати альтернативу. Це буде людина, яка розуміє, що громада наймає її на роботу, і готова взяти на себе відповідальність за все, що робиться в місті. Ця людина має бути господарником, а не політиком, вона має бути професійним топ-менеджером, патріотом свого міста і держави в цілому.

    – Які пріоритетні дії партії, яку Ви представляєте?

    Під час з’їзду політична партія «Громадський рух «Народний контроль» задекларувала пріоритети своєї діяльності. Передусім це боротьба з корупцією. Також це посилення ролі громадських спільнот та об’єднань громадян: неурядових організацій, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, органів самоорганізації населення та інших інститутів громадянського суспільства. Ще «Громадський рух «Народний контроль» домагатиметься спрощення ведення малого і середнього бізнесу, обмеження впливу монополій, забезпечення правового захисту приватної власності. Окрім того, місцева влада, яку громада наймає на роботу, зобов’язана надавати якісні послуги: медичні, освітні, комунальні, соціальні, адміністративні. Відтак ще один пріоритет – контроль! Контроль за якістю надання послуг на центральному та місцевому рівнях і ефективністю використання бюджетних коштів.

    Для виконання цих пріоритетів необхідні відповідні важелі, які можна отримати, ставши безпосереднім учасником самоврядування. Людей, які мають бачення позитивних змін, запрошуємо до своєї команди. Разом зробимо більше.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!