Вчені придумали, як вбивати коронавірус за одну секунду

 • Вчені з Техаського університету A&M знайшли спосіб, як швидко знищити коронавірус, який спричиняє COVID-19, пише видання Phys.org.

  Їхнє дослідження опублікували у журналі “Biotechnology and Bioengineering”.

  Науковці виявили, що нагрівання розчину, що містить коронавірус, до 72 °C протягом менше секунди може знизити кількість вірусу в 100 тисяч разів, що достатньо для нейтралізації патогена і запобігання його передачі.

  Термальну обробку для нейтралізації COVID-19 використовували і раніше, але в попередніх дослідженнях коронавірус нагрівали від однієї до 20 хвилин. 

  Такий період часу не є практичним рішенням, оскільки застосування тепла протягом тривалого періоду – це складно і дорого. Тому термічна обробка за менш ніж секунду є можливим рішенням, яке допоможе зменшити розповсюдження COVID-19 повітряно-крапельним шляхом, вважають дослідники.

  Також цей метод можна реалізувати в системах опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Вчені вважають, що термічна обробка ймовірно ефективна і щодо інших вірусів, зокрема для грипу, який поширюється повітряно-крапельним шляхом. 

 • “Грип менш небезпечний, але все одно буває смертельним, тому якщо це призведе до розробки системи очищення повітря, то матиме велике значення не тільки для коронавірусу, але і для інших вірусів, що передаються через повітря”, – вважає Арум Ган, один із авторів дослідження. 

  Читайте також: В Україні призначили компенсацію за шкоду від вакцинації COVID-19

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!