Вчені виявили нову ковід-мутацію, яку назвали “Дельтакрон”

 • На Кіпрі вчені виявили новий штам коронавірусу, який є гібридом штаму “Дельта” та швидко поширюваного нині “Омікрону”.

  “Дельтакрон” вже ідентифікували на Кіпрі у 25 пацієнтів з ковідом, з них 11 потрапили до лікарні, а 14 проходять лікування амбулаторно, пише CNN Greece.

  Доктор Леонтіос Кострикіс, який очолює групу вчених лабораторії біотехнології та молекулярної вірусології Кіпрського університету, розповів, що Deltacron має генетичне походження варіанту Delta разом з деякими мутаціями Omicron.

  Він констатував, що спостерігається зв’язок між зараженням новим штамом та потребі в госпіталізації.

  Вчений зазначив, що поки мало інформації про знахідку, тому рано говорити про те, що саме ця мутація ковіду стане домінуючою. Але посилаючись на власні спостереження Кострікіс робить попередній висновок – “Дельтакрон” може бути здатним поширитися й витіснити “Омікрон”.

  Науковець повідомив, що зразки “Дельтакрону” були передані в базу даних GISAID (база геномів коронавірусу), що зробить їх доступними для світової наукової спільноти.

  Водночас міністр охорони здоров’я Кіпру уточнив, що більше деталей про нововиявлений штам оприлюднять на пресконференції наступного тижня.

  Читайте також: В Україні зафіксували 3195 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 243

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!