Велосипед – це тренд: на Прикарпатті реалізуватимуть проєкт «Bike AcceNT»

 • Сьогодні, 1 жовтня, в Івано-Франківську обговорили впровадження велосипедної інфраструктури в рамках проєкту «Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території». Також презентували концепцію її розвитку.

  Голова ГО “Центр соціальних та ділових ініціатив” Іван Зінов’єв розповів, що це транскордонна програма між Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Україною. З українського боку проєкт реалізуватимуть на території Івано-Франківської та Закарпатської областей.

  «Важливим компонентом цієї програми стане розробка велосипедної концепції. Це розвине велосипедну структуру в Івано-Франківській області. Це вже така четверта зустріч на території області. Будь-яка громада може подати свою пропозицію до нашої організації», – каже Іван Зінов‘єв.

  Голова організації переконує, велосипед – це тренд. Він зауважує, що велосипедисти  постійно є на вулицях міста. Попит є, тому розвиток такої інфраструктури є пріоритетом.

  «Плануємо по свій області зробити велосипедну сітку. Маємо на меті велосипедною мережею об’єднати Прикарпаття, Закарпаття та Словаччину», – говорить він.

  Такий проєкт триває два роки. На території області має з’явитися п’ять велосипедних пунктів за кошти проєкту.

  Концепція розвитку велосипедної інфраструктури Івано-Франківської області – це пропрацьований документ який містить текстовий аналіз існуючого стану і загальні рекомендації щодо розвитку.

  Один із розробників такої концепції Назарій Рогів каже, що перед запровадженням буде огляд існуючого стану, а також аналіз ДТП за участі велосипедистів. А вже згодом подаватимуть пропозиції щодо розвитку.

  Начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації Віталій Передерко зазначає, що велотуризм є одним із активних напрямків, тому його варто активно розвивати в області.

  «Така концепція  у кінці року буде затверджена рішенням Івано-Франківської обласної ради. Це унікальний документ, який буде першим в Україні», – каже Віталій Передерко.

  До теми: Німецька компанія допоможе Франківську вирішити проблему із заторами

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!